Měření ke kolaudaci

Měření osvětlení obchodních jednotek tvoří jednu ze základních služeb, kterou nabízíme od začátku působení firmy. Měřili jsme většinu obchodních jednotek, které vznikly v posledních patnácti letech v nově budovaných obchodních centrech – například Forum Ústí nad Labem, Nová Karolína, Avion Brno, Outlet arena Moravia a mnohé další.

Měření oslnění

Měření oslnění provádíme zejména za účelem kvantifikování vizuálního diskomfortu pracovníků. Oslnění jsme vyhodnocovali jak pro kanceláře (openspace Brněnské radnice), výrobní linky (LEGO), obecné výrobní prostory (Engel) či pro skladové prostory (Prologis). Oslnění jsme měřili i pro vyhodnocení oslnění pracovníků za pokladnami v obchodních jednotkách (Adidas).

speciality

Vzhledem k širokému spektru vybavení a odbornosti zaměstnanců jsme prováděli nastavování světlometů a měření osvětlení fotbalových stadionů (Senica, Ústí nad Labem, Chomutov, Mladá Boleslav). Dále jsme prováděli měření osvětlení hokejových stadionů (Pelhřimov, HC Sparta) či bazénových hal (Lázně Luhačovice, České Budějovice). Bez zajímavosti není ani měření osvětlení tunelů (Prackovice, Radejčín, Letenský tunel).

Výpočty obchodních jednotek

Výpočty osvětlení obchodních jednotek tvoří jednu ze základních služeb, kterou nabízíme prakticky od počátku trvání firmy. Prováděli jsme výpočty osvětlení stovek obchodních jednotek prakticky ve všech nově vzniklých obchodních centrech. Dlouhodobě spolupracujeme s mnoha montážními a architektonickými firmami, pro které dokládáme splnění legislativních podmínek návrhu osvětlení.

energetické úspory

Výpočty osvětlení za účelem snížení energetické náročnosti budov provádíme u výrobních či logistických areálů i u velkých průmyslových celků, například přečerpávací plynová stanice Kapušany na Slovensku.

Měření osvětlení komunikací

Provádíme měření osvětlenosti i jasu pro montážní firmy i pro obce ke zjištění stávajícího stavu či nového stavu po rekonstrukci. Měřili jsme parametry osvětlení desítek obcí v Libereckém kraji za účelem zjištění stávajícího stavu osvětlení. V rámci dotačního titulu Efekt jsme prováděli měření parametrů osvětlení stovek úseků po celém Česku.

zajištění dotací

Pro desítky obcí se nám podařilo zajistit získání finančních prostředků z dotačního titulu Efekt. Například se jedná o obce Kyjov, Třinec, Tábor, Odolena Voda, Týniště nad Orlicí a mnohé další.

generely

Zpracovali jsme desítky generelů osvětlení obcí, například Benešov, Svitavy, Polička, Týniště nad Orlicí, Český Krumlov a mnohé další.

měření křivek svítivosti

Měříme křivky svítivosti pro významné české výrobce svítidel jak v rámci testování prototypů, tak i finální data pro zákazníky. Dále měříme křivky pro dovozce svítidel, kteří chtějí zjistit či ověřit křivky svítivosti přeprodávaných svítidel.

měření parametrů světla

Měříme rozložení spektrálního výkonu světla. Z naměřených dat jsme schopni vypočítat prakticky jakýkoliv myslitelný parametr. Kromě standardních veličin, jako indexu barevného podání či teploty chromatičnosti jsme vyhodnocovali například spektrální výkon pro experimenty s růstem rostlin pro Akademii věd České republiky.

Máte zájem?

Kontaktujte nás!

Rádi zodpovíme dotazy, případně nabídneme nejbližší možný termín měření.

Adresa :